Březen 2011

Hlasování pro lepší doplnění bubliny č.6

31. března 2011 v 16:49 | Stefan6 |  Bubliny
I...A
I...N
I...K
I...E
I...T
▼ A

Zadání bubliny č.6

24. března 2011 v 17:48 | Stefan6 |  Bubliny
A tady máme další bublinu. Tentokrát jsem pro změnu zvolila missí tématiku.


Crescendo ( Becca Fitzpartick) - 2. díl

17. března 2011 v 15:16 | Damie |  Knihy co mě zaujaly
Pokračování Zavrženého se jmenuje Crescendo.
Nořin život má stále daleko k dokonalosti, ale aspoň získala strážného anděla. Patch je tajemný, nádherný, magneticky přitažlivý, ale navzdory tomu, jakou roli má hrát v Nořině životě, se chová všelijak, jen ne andělsky. Je ještě vyhýbavější než dřív a k tomu se zdá, že tráví stále víc a víc času s Nořinou úhlavní sokyní Marcií Millarovou. Nebýt Patchova nepochopitelného jednání, Nora by Scotta Parnella, starého rodinného přítele, který se přestěhoval zpátky do města, sotva vzala na vědomí. Jenže Noru ke Scottovi začne cosi přitahovat - navzdory pocitům, které ji varují, že Scott před ní zřejmě skrývá nějaké tajemství. Noru navíc celou dobu pronásledují obrazy jejího zavražděného otce. Začne se zajímat, zda její původ nemá něco společného s jeho smrtí, a následkem toho jí hrozí stále větší a větší nebezpečí. Nora se zoufale snaží zjistit, co se vlastně v minulosti stalo, ale možná že některé události je lepší nechat spát, protože pravda může zničit vše - a všechny, kterým Nora věří a které má ráda.

MŮJ NÁZOR: NĚKTEŘÍ ŘÍKAJÍ, ŽE KNIHA SE JIM ZDÁ KÝČOVITÁ - PRO MĚ NE! KNIHA JE OPĚT NAPÍNAVÁ A NAROZDÍL OD 1. SE DOZVÍDÁME O MNOHO VÍC INFORMACÍ. NAVÍC TEN KONEC JE DOKONALÝ :-D

Zavržený (Becca Fitzpartick) - 1. díl

17. března 2011 v 15:09 | Damie |  Knihy co mě zaujaly
Takže tohle je další tzv. "andělská" kniha.

Děj: Jak hluboko dokážeš padnout?
Nora Greyová má ráda život pod kontrolou, tu velmi rychle ztrácí, když se při hodině biologie setká s Patchem. Ten, jak se zdá, si za cíl nezvolil nic jiného, než Noru neustále provokovat. A pak jen nasadí svůj šibalskej úsměv. - (Která by mu neodolala.) A ji zase stále více děsí, že o Patchovi nic neví. O to hůř, když se začnou dít podivné věci, až si Nora není pořádně jistá ani sama sebou. Proč má stále pocit, že ji někdo sleduje a pronásleduje. A hlavně, kdo jí to celou dobu usiluje o život?
MŮJ NÁZOR: KNIHA JE VELMI PĚKNĚ NAPSANÁ, NENÍ TO TYPICKÁ ROMANTICKÁ KNÍŽKA JAKO NAPŘ. STMÍVÁNÍ. POSTUPNĚ ZDE ODHALUJEME TAJEMSTVÍ MINULOSTI HL. HRDINŮ. MEZI HL. HRDINY JE ŠÍLENÁ CHEMIE A JÁ OSOBNĚ MĚLA NEJRADĚJI JEJICH "KOČKOVÁNÍ".

Fallen (Lauren Kate)

17. března 2011 v 14:57 | Damie |  Knihy co mě zaujaly
FALLEN/PÁD
Autorka: Lauren Kate
Počet dílů: 4
-) první díl: FALLEN/PÁD, druhý díl: TORMENT/MUKA, třetí díl: PASSION, čtvrtý díl: RAPTURE/NANEBEVZETÍ
-
HLAVNÍ POSTAVY:
Lucinda Price: Sedmnáctiletá Lucinda byla poslána na Sword&Cross v důsledku záhadné tragédie. Byla jí diagnostikována paranoidní schizofrenie: vidí zvláštní stíny, má zlé sny a často se necítí ve své kůži - ve skutečnosti se cítí jako vězeň ve svém vlastním těle.
Penn LOCKWOOD: Penn je nevkusně oblečená, ale přátelská dcera již mrtvého správce na Sword&Cross. Spřátelí se s Lucindou, protože jsou jediné dvě normální a stabilní studentky na akademii. Spolu odhalí pravdu o Danielovi a jeho minulosti.
Daniel GRIGORI: Daniel se zdá být jen sedmnáctiletý kluk. Je andělsky krásný, tak že by se za ním většina žen na ulici otočila, ale jako student na Sword&Cross je, jak se zdá, každému lhostejný. Daniel byl zatčen, zatímco žil na ulicích v Los Angeles. Pak putoval do Států a nakonec byl poslán na Sword&Cross.
Arriane ALTER: Šestnáctiletá Arriane má záhadné jizvy na jedné straně obličeje a na krku. Je silná, loajální a vzhledem k jejím násilným výbuchům -které jsou časté- se jí obávají dokonce i učitelé na Sword&Cross.
Cameron BRIEL: Cam je osmnáctiletý kluk, který se obléká částečně rebelsky a částečně podle školních pravidel. Někdy je dost divoký, což by bylo zastrašující, kdyby zároveň nebyl taky nejchytřejší kluk na škole. Na povrchu je to "pěkný kluk". Usilovně se snaží svést Lucindu. Ale propadne mu ona?
slečna SOPHIE: Její jméno znamená "Boží moudrost" a její pohled je moudrý. Vede k Lucindu k jejímu sebeuvědomění. Ale laskavost slečny Sophie by neměla být zaměňována za slabost ...
-
ANOTACE: FALEN-Je tu něco až bolestně povědomého na Danielovi Grigorim...
Tajemný a odměřený, zaujme Luce Priceovou od okamžiku, kdy ho poprvé spatří na internátní škole v parné Savannah v Georgii. Stává se jediným světlým bodem v místě, kde jsou zakázány mobilní telefony, ostatní studenti mají neustále problémy a bezpečnostní kamery sledují každý váš pohyb.
I když nechce mít Daniel s Luce nic společného, a dává jí to i jasně najevo, ona cítí, že ho nemůže jen tak nechat na pokoji. Přitahována k němu jako noční motýl k záři, musí zjistit jaké tajemství se to snaží Daniel tak zoufale za každou cenu ukrýt. I když jí to může nakonec stát vlastní život.
TORMENT- Kolik životů musíme prožít, než zjistíte, že někdy stojí za to zemřít?
V důsledku toho, co se stalo na Sword&Cross byla Luce skryta jejím andělským přítelem Danielem na nové škole, která je plná Nephilimů. Potomků padlých andělů a lidí. Daniel slibuje, že tam bude v bezpečí. Chráněna před těmi, kteří se jí snaží zabít. Ve škole Luce zjistí, co jsou vlastně Stíny, které vídá celý svůj život - a jak s nimi lze manipulovat, aby s jejich pomocí mohla nahlédnout do svých dalších životů. Luce se o sobě dozvídá ještě víc věcí a tím si uvědomuje, že minulost je pouze klíčem k její budoucnosti ... a že Daniel jí neřekl všechno. Co když jeho verze minulosti není ve skutečnosti přesně taková, jaká doopravdy byla? ... Co když Luce měla ve skutečnosti být s někým úplně jiným?
MŮJ NÁZOR: PŘEČETLA JSEM ZATÍM 1. DÍL A ZAČÍNÁM DRUHÝ, ALE KNIHA MĚ ZAUJALA, PRÁVĚ NÁM ZAČÍNÁ "ANDĚLSKÁ ÉRA" A TAHLE KNIHA JE NAPÍNAVÁ A VELMI ALE VELMI ZAMOTANÁ. TO JI ALE NEBERE NA KRÁSE, PRÁVĚ NAOPAK.

MEDIÁTOR (Meg Cabot)

17. března 2011 v 14:49 | Damie |  Knihy co mě zaujaly
Susannah Simon by mohla být klasická puberťačka. Její mamka si našla po smrti otce Suze nového muže, vzala si ho a Suze se musí stěhovat do Kalifornie. Taky nikdy neměla rande s klukem a má jednu jedinou kamarádku - Ginu. Jak říkám, normální puberťačka. Až na jeden malý detail - je mediátor. Neboli má schopnost vidět duchy a nejen to, dokonce je jako mediátor vnímá jako živé lidi z masa a kostí. Ale jejím úkolem je pomoct jim na druhou stranu, prostě tam, kam se mají dostat po smrti. Je ale jeden duch, kterému Susannah na druhou stranu pomoct nechce, duch, do kterého se zamiluje.
  1. Krajina plná stínů
  2. Devátá stezka
  3. Andělé smrti
  4. Temná je noc
  5. V pasti
  6. Čtvrtý rozměr lásky
MŮJ NÁZOR: Kniha je naprosto suprová. Je to oddech od téhle upíří éry. Doposlední chvíle jsem nevěděla jak to dopadne. Neumím psát recenze, tak si to přečtěte a posuďte sami :D

Hlasování pro lepší doplnění bubliny č.5

16. března 2011 v 21:58 | Stefan6 |  Bubliny
Dnes to máte lehké - jen dva kandidáti na lepší doplnění bubliny. Tak hlasujte dole.

Linkin Park - Burning In The Skies

14. března 2011 v 1:37 | Stefan6 |  Hudba-Stífa

Další videoklip od LP:)

Zadání bubliny č.5 - KONEC

11. března 2011 v 21:51 | Stefan6 |  Bubliny
Do komentíků s nápady:)

2 vtípečky

7. března 2011 v 23:17 | Stefan6 |  Vtípky, chytáky atd :D
Na Eiffelově věži v Paříži stojí Američan, Francouz, Čech a Cikán.
Američan začne dolů házet dolary a křičí:
"Máme jich dost, můžeme Je vyhazovat."
Francouz začne dolů házet lahve šampaňského a křičí:
"Máme jich dost, můžeme je vyhazovat."
...Cikán se otočí na Čecha říká:
"Né aby tě napadla nějaká píčovina!!!"

Pepíček se ptá: "Tatínku, má srdíčko nožičky?"
"Samozřejmě, že nemá", odpoví tatínek, "jak jsi na to přišel?".
Pepíček říká: "Já jsem včera slyšel, jak říkáš: Srdíčko, roztáhni nožičky".

PLL 19.díl

4. března 2011 v 19:01 | Stefan6 |  Kecy-Stífa
No tak to byla bomba! Totálně nejlepší díl. Nesl se v duchu zamilovanosti a projevů lásky, a to se mi na tom tak líbilo. Ohledně Tobyho - viděla jsem jisté jiskření mezi ním a Spencer, ale nikdy bych nečekala, že ji políbí! Hanna a Caleb byli mým oblíbeným párem ♥, ale v posledních pár minutách mě velmi zklamal *fňuk*. Oni se k sobě tak hodili a já jim to přála. No a Emily a ta druhá, jako no comment, lesby mě nezajímaj.
A co si myslíte o tomto dílu vy?