Květen 2012

Interview s Jasonem Isaacsem (2011)

30. května 2012 v 22:47 | Stefan6 |  Stars
Opět jsem překládala sama - takže kopírovat jen se zdrojem ;-)
Přeložené interview v celém článku:


Vtipy pro dobrou náladu

30. května 2012 v 20:55 | Stefan6 |  Vtípky, chytáky atd :D
 • Blondýna ve vaně volá na svou kamarádku: "Přines mi prosím šampon." "Už jich máš pět, proboha, proč chceš další?" ptá se zmateně kamarádka. "Jo, ale všechny jsou na suché vlasy a já už jsem si je namočila," vysvětluje blondýna.

 • Novinový titulek: Na mistrovství světa v ženské logice zvítězil s velkým náskokem generátor náhodných čísel!

 • Víte co dělá blondýna, když leze po trávě? .... Pase kozy.

 • V soudním procesu provádí vrahův obhájce křížový výslech patologa:
  "Než jste podepsal úmrtní list, zkontroloval jste puls?"
  "Ne."
  "Poslechl jste si, zda mu tluče srdce?"
  "Ne."
  "Provedl jste zkoušku dechu?"
  "Ne."
  "Takže, když jste podepsal úmrtní list, nebyl jste si jistý, zda je ten člověk mrtvý, že?"
  "No, řeknu to takhle: Mozek toho chlapa jsem měl v doze na stole. Ale je možné, že běhá někde venku a věnuje se právu."

 • Vědec praví před novináři:
  "V téhle zkumavce jsou chromozómy mužské, a v téhle kádince jsou chromozómy ženské. Mám pro vás dvě zprávy, dobrou a špatnou.
  Dobrá: "Když nalijeme obsah zkumavky do kádinky, vznikne život."
  Špatná: "Dnes to nepůjde, protože kádinku bolí hlava!"

 • Proč vstupujeme do EU?
  Pro naše děti.
  ???
  Protože si ti hajzlíci nic lepšího nezaslouží!

 • Jaký je rozdíl mezi Klausem a Panem Bohem?
  No, Pan Bůh si nemyslí že je Klaus.

 • Ptá se učitel: "O zahrady pečují zahradníci... A o sady?" "Sadisté," ozve se.

 • Jak se říká blondýnce na vysoké škole ? ... Návštěva.

 • Učitelka: "Tak si někoho vyvoláme!" Ze třídy se ozve: "Třeba Satana!"

 • Prochází se doktor po blázinci a rozhodne se vyzkoušet si inteligenci svých pacientů. Vejde do pokoje, kde jsou tři blázni a zeptá se prvního: "Kolik je dva a dva?" "Pátek." Nevadí, zeptá se druhého: "Kolik je dva a dva?" "Letadlo." Tak ještě zkusí toho třetího: "Kolik je dva a dva?" "Čtyři." "Výborně a jak jste na to přišel?" "Jednoduše - vydělil jsem letadlo pátkem."


Diplom od Anyyysek12

25. května 2012 v 2:01 | Stefan6 |  Naše diplomy


Love never dies ♥

22. května 2012 v 18:30 | Stefan6 |  Ben Barnes
Znáte takové ty písničky, co vás svou melodií a schopností "zavrat se do mozku" hned chytnou, tak si je přehráváte stále dokola a dokola, až se vám ohrají a nemůžete je ani cítit? Tak jsem objevila pravý opak těchto písní - napoprvé nic moc, něco tomu chybí, dojem neutrální... ale pak se do toho zaposloucháte a čím víc to posloucháte, tím víc to milujete... Tak přesně ta druhá věc se mi stala s touto krásnou písničkou :-)

Článek s Benem: (UK) The Hunger (2012)

20. května 2012 v 23:37 | Stefan6 |  Ben Barnes
Dávám sem nejnovější článeček o Beníkovi, abyste byli stále v obraze ;-)
Samozřejmě jsem ho překládala opět já sama osobně, takže za
A) se omlouvám za případné chyby
a hlavně za
B) KOPÍRUJTE JEN SE ZDROJEM!
Btw. na obrázky stačí kliknout a měly by se otevřít ve velkém rozlišení, abyste mi popřípadně mohli zkontrolovat překladatelské chyby :-)
↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓CČ↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓

Zadání bubliny č.11

19. května 2012 v 1:10 | Stefan6 |  Bubliny
Tak honem do komentářů s nápady ;-) + napiš, co chceš za odměnu :-)

The Words: oficiální trailer je na světě!

19. května 2012 v 1:03 | Stefan6 |  Ben Barnes
Jestliže vám už chyběly novinky o Beníčkovi, nezoufejte, protože na internetu se objevil nový trailer k očekávanému filmu Words! Ten se bude v kinech poprvé promítat v září tohoto roku.
V tomto filmu, který se hlásí k dramatickému žánru, se v hlavní roli objevuje Bradley Cooper. K Damieniné radosti se nápadně podobá jejímu oblíbenci - charismatickému Ralphovi Fiennesovi. Důkaz místo slibů:
Taky tu hraje doktorka "třináctka" z úspěšného seriálu Dr. House, Olivia Wilde.
V příběhu spisovatele se snem stát se slavným se objeví i náš Beníček, který je prostě snaggasnaggasnagga :-* ^^ (ale noták, neznáte Raye Williama Johnsona ?) A to nejenom, protože na něj očividně Šílenej s Bičíkem poslaly nejnovější "sekačku" od Gillette :-D Hmmm, jen se pokochejte ;-)
Krásný... jako zamlada ^^ (slint).... :-D
No jistě, já vím, vy se třesete na ten trailer ;-) Tak tady ho máte:

Lauren Kate: Pád - recenze

17. května 2012 v 19:58 | Stefan6 |  Knihy co mě zaujaly
O této knize jsem se poprvé dozvěděla už pár měsíců zpátky na jedné internetové stránce. A nejspíš mi o ní říkala i Damie. Očividně je velmi populární, protože byla v jednom kuse v knihovně vypůjčená. Takže jsem se k ní dostala až teď.
Jedná se o beletrii, která zaujme hlavně dospívající dívky. Trochu jsem se bála, že je tato kniha jednou z mnoha kopií Stmívání, akorát upíry vyměnily za anděly. Naštěstí se tato obava nesplnila. Hlavní hrdinka Lucinda si nás získá svou přirozeností, stydlivostí a dobrým srdcem. Zato je trochu natvrdlá, zmatená a "kam ji postavíš, tam ji najdeš" :-D, zkrátka nečekejte žádnou Rose Hathawayovou. Ale o to víc jsem s ní sympatizovala.
Příběh se vyvíjí pěkně pomaloučku, polehoučku. Zezačátku jsem měla v hlavě samé otazníky, které však autorka na konci knihy vysvětlila. Takovýto styl psaní se mi líbí, určitě je třeba udržovat čtenáře v určitém napětí a nedát mu odpověď "jen tak zadarmo" ;-) Myslím, že takovýto postup je známkou dobré knihy. Určitě by vás nebavilo po přečtení pár stran odtušit konec knihy.
Ale zpátky k příběhu. Lucinda kvůli tajemné smrti svého přítele nastupuje na školu Sword&Cross, která není ani tak škola jako spíš polepšovna. Její diagnóza zní: schizofrenie. Alespoň to říká její psycholog. Lucinda totiž odmalička vidí temné stíny, které však nikdo jiný nevidí. Na nové škole se setkává s baculatou Penn, potrhlou Arriane a barbínou Gabe. První dvě holky jí pomáhají zvyknout si na nové prostředí a zapadnout. Ke Gabe si ale cestu nenajde, už kvůli tomu, že pravděpodobně chodí s Danielem, který Luce (jak se Lucindě říká zkráceně) hned padl do oka. Daniel však o Luce nejeví sebemenší zájem. Přijde jí však velmi povědomý a něco ji k němu táhne. Do toho všeho se o ni začne zajímat dokonalý Cam, který se nebojí svou náklonnost k Luce všem ukázat, což jí však nadělá víc škody než užitku. A vtom se začne objevovat Danielova druhá stránka. Najednou přestává být k Luce tak netečný. Lucinda se tedy ocitá v milostném trojúhelníku, který však skrývá hlubší význam, než si myslela....

Hodnocení: * * * * (4 hvězdičky z 5)

Téma týdne: Originalita

13. května 2012 v 15:46 | Stefan6 |  Kecy-Stífa
Originalita představuje jedinečnost nebo třeba neobvyklé řešení určité věci, které nikoho jiného dosud nenapadlo. Žijeme ve světě, kde se originalita postupně vytrácí. Stává se z ní pomalu jenom slovo. Kritérium, které hledají zaměstnavatelé u svých zaměstnanců. Určuje úspěšnost umělců v hudebním, výtvarném, divadelním, architektonickém a jiném umění. A čím víc se originalita stává nedostatkovým zbožím, tím víc se hledá. Z ekonomického pohledu to lze vyjádřit asi takhle: na trhu poptávka po originalitě značně převyšuje nabídku. Podle mě tuto situaci vystihuje krásně tento výrok: "Vše už bylo řečeno, jen ne každý to řekl." Je to pochopitelné. Na zemi nás žije asi přes 6 miliard lidí. Svým způsobem jsme každý originální. Jednoznačně naše DNA určuje naši jedinečnost. Na světě byste nenašli nikoho se stejnou DNA, to ví každý. Ale tady bych řekla, že lidská originalita končí. V chování, vzhledu, myšlení, oblékání, koníčcích, plánech a podobných věcech jakobychom se skládali z více lidí. Avšak když se nad tím zamyslíme, možná v tom je ta lidská originalita. V té neopakovatelnosti kombinací všech těchto faktorů, které z nás dělají to, co jsme...

Elvis Costello - Alison

13. května 2012 v 15:24 | Stefan6 |  Hudba-Stífa
xD Né, nebojte se, nehráblo mi natolik, abych začala poslouchat New Wave, ale v již zmiňovaném druhém díle Roztomilých malých lhářek se objevila zmínka o této písničce. A přišlo mi to v té souvislosti tak trochu... zvrácené. Chápete to - Alison je mrtvá a v té písničce se zpívá: "Alison, I know this world is killin' you"
Ewww, creepy :D

Roztomilé malé lhářky 2: Nevinné

13. května 2012 v 14:49 | Stefan6 |  Knihy co mě zaujaly

Zrovna dočítám tuto 278 stránkovou knížku Roztomilých malých lhářek od Sary Shepardové. Jedná se o druhý díl z 8 dílné ságy. Pokud sledujtete Prettky (jak se jim zkráceně říká podle jejich originálního názvu - Pretty Little Liars) jako já na internetu, zjistíte, že tento stejnojmenný seriál je daleko dál než český překlad knih. Zkrátka už vím, jak to dopadne, a kniha mi narozdíl od seriálu umožňuje více nahlédnout do mysli hlavních protagonistek a znovu si projít všechny ty věci, které se v seriálu udály. A to pěkně ve svém tempu, aniž bych zažívala ty pocity zmatenosti, když akce v seriálu začíná nabírat na obrátkách.
Kromě toho jste si již v prvním díle knihy určitě všimly jistých nesrovnalostí, které se však mezi seriálem (či filmem) a knihou vždy najdou. Určitě vás překvapí, že naše snědá tmavovláska Emily je podle knihy bledou rusovláskou nebo maličká Aria je ve skutečnosti vysoká jako Spencer...
Ale abych moc nespoilerovala, jakože vím, že vy MILUJETE spoilery (viď, Damie :D), tak vás seznámím jen se stručným obsahem této knihy...
Záhadné smsky od neznámé(ho) -A po 3 letech spojí bývalé kamarádky dohromady. Aria se nachází v situaci, kdy jedno slovo o tátově milence může naprosto rozdělit jejich rodinu. Krom toho se zaplete se Seanem, který nedávno opustil Hannu. Hannin otec se po mnoha letech snaží najít ke své dceři cestu, avšak neuvědomuje si, že nemá šanci, aby se mu to povedlo. Propast mezi Hannou a Kate je příliš veliká. Spencer se nachází v roli "té druhé" dcery. Její rodina ji po její aférce s Wrenem naprosto odstřihne a chová se k ní, jakoby nebyla nic víc než parazit. Spencer tedy znova upadá do zoufalosti a vrací se k Wrenovi. A k tomu ještě zkopíruje Melissininu práci do školy. Pokaždé, když jí začne rodina znova věřit a vše se začne vracet do starých kolejí, objeví se Spenceřiny přešlapy, které stihla během té doby udělat. A tak se vše točí dokola... jako v začarovaném kruhu. A nakonec Emily. Stále víc si uvědomuje, že od rozchodu s Benem není cesty zpět. Nějakou dobu s tím bojuje, což se projevuje třeba sblížením s Tobym, ale nakonec musí přijmout, že je tím, kým je. A do toho všeho se montuje ten všudypřítomný stalker -A. Paranoia se vznáší nad Rosewoodem a žádná z děvčat nemá stále ani ponětí, kdo -A může být....