Červenec 2012

Temný rytíř povstal - recenze a hodnocení

28. července 2012 v 0:42 | Stefan6 |  Filmy
Moje recenze: Temný rytíř alias Batman nás už potřetí láká do kin. A ani tentokrát jsem nemohla odolat, a tak jsem dnes večer vyrazila s přáteli zkouknout další díl tohoto veleúspěšného filmového zpracování Batmana.
Děj se odehrává o zhruba 8 let později. Z Batmana se stal v očích obyvatel Gothamu zločinec, protože společnost uvěřila, že je zodpovědný za smrt Harveyho Denta. Bruce Wayne se tedy stáhl do ústraní a takřka nevychází ze svého sídla. Na scénu vstupuje šikovná zlodějka alias Kočičí žena. Jak se však brzy ukáže, je jen nepatrnou figurkou v nebezpečném plánu o budoucnosti Gotham City, který má na svědomí maskovaný terorista Bane. Bruce brzy pochopí, že je na čase, aby se Batman vrátil, jinak riskuje naprosté zničení Gothamu a jeho obyvatel. Tento úkol se však brzy ukáže jako mnohem obtížnější, než se zprvu zdálo. Bane prošel stejným výcvikem a disponuje touž silou jako Batman. Pro Bruce nastala doba, kdy se ukáže, co všechno je pro spravedlnost schopen udělat. Dokáže to? Zachrání Gotham a všechny lidi? Přežije to nebo padne za oběť Baneově armádě? Odpověď najdete v těchto dnech v kinech ;-)
Moje hodnocení: Je to už několik let, co se promítal v kinech první díl s názvem Batman začíná. Po jediném zhlédnutí jsem věděla, že tento film zasluhuje zařazení do mých oblíbených filmů. A jak si tak s odstupem času všímám, nejedná se jen o nějakou sezónní posedlost. Chytlo mě to na celé roky! Batman alias netopýří muž či Temný rytíř, jak se mu říká dle jeho černého obleku, prohání se ulicemi ve svém batmobilu a trestá padouchy a zločince, kteří ruší klid v Gotham City. Poháněn touhou po pomstě za smrt svých rodičů zachraňuje životy obyvatel jeho rodného města. Silný, rychlý, hbitý, neporazitelný a hlavně spravedlivý Batman! Jestli jste se ani po těchto řádcích do něj nezamilovali, tak pak už nevím po čem. Ale vlastně vím! Zkoukněte všechny tři díly tohoto fenomenálního projektu režiséra Chrise Nolana a uvidíte sami ;-)
A co se speciálně tohoto (a údajně i posledního) dílu týče, jsem jedním slovem nadšená! Jedná se o vůbec nejdelší díl ze všech - má takřka 3 hodiny! Jako divačka jsem dostala přesně to, co jsem chtěla - od každého kousek. Těště se hlavně na akční scény, při kterých se vám bude zatajovat dech, nemine nás ani romantická zápletka, připravte se, že vás některé části dojmou až k slzám a na konci se dočkáme pár zvratů, které byste nečekali! Takže si tento díl dovoluju označit za nejpovedenější. Musím všem tvůrcům a hercům zatleskat. Protože takový skvost se jen tak nevidí ;-)

Téma týdne: Optimismus v dnešní době

18. července 2012 v 5:31 | Stefan6 |  Kecy-Stífa
Znáte ten vtip, o tom, že optimista se učí anglicky, pesimista rusky a realista střílet? :-D Tak mě napadlo, že to je asi dost starý vtip, možná bych to tipovala na období konce druhé světové války (zrovna čtu Zbabělce od Škvoreckého).
Jó, optimismus je něco, co mi schází a přála bych si ho mít. Koukám se kolem sebe a všude vidím nějaké chybičky, něco škaredého, zlého. No ale můžete se mi divit? Při pohledu na dnešní společnost vidím úpadek morálky. Děti už předškolního věku jsou drzé, rozmazlené a škodolibé. Rodiče jim nedají pohlavek, to je přece fyzické týrání dětí! Ale že je ani neokřiknou? Snad aby se nedotkli ega, teda pardón idividuality svého dítěte a nedejbože aby ho nějak psychicky nepoznamenali! A třeba takový sex dnes nabývá úplně jiného významu. Se sexem se dnes nedělají žádné okolky. Přijde mi správné umět s dětmi mluvit otevřeně o sexu, ale jen za podmínek, že na to dítě má už dostatečný věk, a pak hlavně v něm nepodporovat dnes tak oblíbený konzumní způsob sexu. Což by se dalo zkráceně nazvat jako "vošustit, vopustit". Jsme obklopeni články v časopisech s vědeckými výzkumy o důležitosti sexu, hudebními videoklipy, kde si s odhalenou kůží moc hlavu nelámou a texty některých písní jsou zkrátka až příliš, a reklamami řídícími se hesly "sex prodává", čím víc pobuřující, tím lepší. Můžeme se tedy vůbec divit této dekadenci morálních zásad? Když jsme si tuto sexuální revoluci zvolili, pak tedy nesme následky. Na našich dětech. A že budou už od 12 promiskuitní? No co, to je přece normální, jen ať si užijí mládí! Ale abych nebyla tak zlá, je dost možné, že to tak s tou sexualitou bylo vždycky takové, jen se o tom dříve tak nemluvilo. Bylo to zkrátka tabu. Teenageři samozřejmě zkoušeli ve slámě po setmění všelicos, ale nebylo zvykem se o tom bavit s rodiči. Jen mi zkrátka přijde špatné, jak se sex skrze média dostává i do povědomí malých dětí, které jsou z toho zmatené a značně je to ovlivňuje. Neberme jim přece tu krásu děství, nedělejme z ně malé dospělé.
A co taková politika? Musím se přiznat, že se o ni moc nezajímám, ale co tak slyším, myslím si, že taky není o co stát. Není snad Čech, co by si nestěžoval na prezidenta, vládu, parlament apod. Určitě to není ideální, ale najdete snad zemi, kde by bylo fungování státu naprosto v pořádku? Všude je něco. Češi mají zkrátka tu vlastnost registrovat jen ty špatné věci a ty dobré považovat za samozřejmost, nevážit si jich.
A to je možná to jádro celého pesimismu. Pesimista vidí sklenici poloprázdnou. Ale proč? Mohl by ji přece stejně tak vidět poloplnou jako to dělá optimista. Jenže to je to, co je rozlišuje. Pesimista vidí všechno černě, vidí jen to zlé a dobré ignoruje či považuje za samozřejmost. Ale nic není samozřejmost, měli bychom být tedy rádi za i ty nejmenší drobnosti, které náš život dělají příjemnějším. Ať je to nové auto nebo pouhopouhý úsměv. Protože jedině skrz vděčnost a víru se dopracujeme ke kýženému optimismu :)

S Harrym Potterem je vždy sranda

14. července 2012 v 1:30 | Stefan6 |  Vtípky, chytáky atd :D
Proč nosíš vždycky to samé tričko? (Dost dobrá otázka ;D)

Nebelvír! xD

Jsi čaroděj, Harry. - Ne, já jsem jen Harry!!

Přestaň se snažit vypadat cool. Všichni víme, že jsi byl v Mrzimoru.

(Tohle se snad ani nedá přeložit ;)

Další normální den...počkej! Není to Ron Weasley? :D

Mišmaš blendík

3. července 2012 v 6:22 | Stefan6 |  Grafika-Stífa
Tak jsem se zase jednou za čas pěkně vyblbla v mém milovaném PhotoFiltru :-))
Tentokrát jsem to pojala netradičně - našla jsem si tyto tři super xichty a ladila detaily, až vzniklo tohle. A ne, opravdu nevím, co tím chtěl básník říci :-D

Pár meme pro dobrou náladu ;D

3. července 2012 v 4:21 | Stefan6 |  Vtípky, chytáky atd :D
Nejvzácnější fotografie světa: Bigfoot, Lochnesska a úsměv Kristen Stewart!

Lady Gaga v roce 2006 - "Je to jako vidět Toma Riddla předtím, než se z něj stal Voldemort."

Dobře ona xD

Tohle ani nepotřebuje komentář ;D

Dnes je pátek, zítra je sobota a potom je neděle.-To je teda zajímavý! Pojď blíže a řekni mi ještě něco!"

Harry? Harry? - Právě jsem měl noční můru. Bylo to příšerné.

Příliš nadšená fanynka Jonas Brothers a vtipný komentář: "V Supernatural takovéto příšery loví"

Samík je náš pan Očividně :-D

Hej Shakiro, naučíš mě tancovat? -Bez problému. Pojďme na to... -Co to ksakru!

Udělá tě to nesmrtelným -Nesmrtelným? -To znamená, že nikdy nezemřeš -(You don't say obličeje)