Říjen 2012

The Words - recenze

18. října 2012 v 22:52 | Stefan6 |  Filmy-Stífa
Tak je to tady. Dnešek se zapsal do mé soukromé historie jakožto premiéra filmu The Words. Už dlouho jsem se na něj těšila a jsem moc ráda, že mé očekávání nejenže nezklamal, ale dokoce jej i předčil! ;)

Moje recenze:
Mladý spisovatel Rory Jansen se pokouší prorazit ve světě knih a pravidelně posílá své výtisky do nejrůznějších vydavatelství. Nenajde se však nikdo, kdo by mu jeho knihu chtěl vydat. Rorymu pomalu dochází peníze, a tak i přes manželčinu oporu, podlehne zoufalství.
Tou dobou se však stane něco nečekaného. Jednoho dne najde ve staré aktovce, kterou si koupil se svou ženou na líbánkách v Paříži, starou knihu od neznámého autora. Když si ji celou přečte, zjišťuje, že to je přesně to, o čem vždy snil. Rozhodne se ji tedy okopírovat a sepíše ji do počítače. Následně ji pošle do vydavatelství pod svým jménem. Tam se setkává s velkým nadšením, a tak se z něj brzy stává uznávaný autor. Jeho kniha je hotový bestseller a její název pravidelně plní titulní stránky novin s recenzemi. Vše se zdá být pohádkové, ale jen do doby, než se setkává s jedním starým mužem. Postupně se dovídá, že to on je autorem toho díla. A tak Roryho začne trápit svědomí. Začne si uvědomovat, že někomu neukradl jenom jeho práci, ale i jeho život...

Moje hodnocení: ***** (plný počet!)

P.S.: Nádherné. Krásné. Po dlouhé době konečně inteligentní a hlubokomyslný film, který vás donutí přemýšlet. Dojemné. Je tam spousta scén, které ve vás vyvolají silné emoce. Představitel Roryho (Bradley Cooper) předvedl dost slušný výkon. A nemůžu zapomenout na mého oblíbence Bena Barnese alias starý muž zamlada, který se konečně dokázal projevit jako herec. Úžasný film, na který budu dlouho vzpomínat a jsem si jistá, že se k němu budu často vracet :)