Listopad 2012

Muse - The 2nd Law (celé album)

23. listopadu 2012 v 12:20 | Stefan6 |  Muse

Byla jsem na koncertu Muse! :-)))

23. listopadu 2012 v 11:59 | Stefan6 |  Kecy-Stífa
...aneb jak se zdlouhavá a náročná cesta vyplatila.
Od doby, kdy jsem poprvé uslyšela jejich skladbu Resistance (to mohlo být někdy v roce 2009), jsem se do nich zamilovala. Začala jsem poslouchat proto i další skladby a s každou další písničkou jsem si je čím dál víc oblibovala. Nezaměnitelný hlas Matthewa Bellamyho, originální melodie vzniklé směsicí rocku a klasické hudby a mnohoznačný text nutící k zamyšlení. To vše dělá Muse tak zvláštní a populární. V našich českých končinách sice nejsou tak populární jako například v Británii, ale přece jen fakt, že v britském časopise Q zvítězili v kategorii Nejlepší současná kapela, něco znamená.
O koncertu konajícím se 22.11. v pražské O2 aréně jsem věděla už od července. Po krátkém internetovém průzkumu, jsem zjistila, že lístky na jejich koncert jdou na dračku a stojí za to. Rozhodla jsem se teda využít této jedinečné příležitosti, k čemuž mi posloužily peníze z letní brigády. Přece jenom sem nejezdí každý rok a když mám tu možnost, tak ji nehodlám promeškat. Ano, byly tu protesty ze strany rodičů, přemlouvání a podobně. Za nejtěžší však považuju shánění osoby, která by tam jela se mnou. Sama jsem jet nemohla, jednak by mě mamka ze strachu nepustila, a pak bych se určitě se svým orientačním (ne)smyslem ztratila. Nakonec jsem přemluvila (teď už) mého přítele a nemohla se dočkat toho magického data.
Jenže to jsem nevěděla, kolik záležitostí ohledně školy a latinskoamerického tance budu muset řešit. Takže se stalo to, že jsem starosti s odjezdem, příjezdem a programem probírala s přítelem až den před koncertem. Přesto jsme to zvládli a stihli jsme všechno, jak jsme měli.
V O2 aréně jsem byla poprvé. Potěšilo mě, že tam bylo hodně lidí. Samozřejmě jsem si koupila nějaké upomínkové předměty, abych je mohla jako správná fanynka reprezentovat ;-) Od půl osmé tam šaškovala nějaká předskokanská kapela, o jejíž hudbě se ani nemůžu zmiňovat, protože to ani nebyla hudba, ale jakási směs neladících pazvuků. Naštěstí nevím, jak se ta skupina jmenovala. Koncert Muse měl začít ve 20 h. Začali ale až po deváté. Na úvod nás vyburcovali písničkou z jejich nového alba The 2nd Law s názvem Unsunstainable. Dále zahráli z těch starších Resistance, Supermassive Black Hole, Time is Running Out, Plug In Baby, Knights of Cydonia, Starlight, Stockholme Syndrome, Undisclosed Desires a Uprising. A k tomu několik písniček z nového alba.
Co se show týče - byla to bomba! Souhra světel, hudby a videa stála opravdu za vidění. Nad protagonisty se vznášely 4 řady obrazovek tvořící obrácenou pyramidu, na kterých se promítaly buď videa s různými motivy ladícími k písničce, nebo živé kamerové snímky členů skupiny. Obrazovky se po řadách proměňovaly v pořadí a tím doutvářely tak celkovou potěchu pro oči.
A nesmím samozřejmě zapomenout na povedený pěvecký výkon Matthewa Bellamyho.
V jednom článku jsem četla, že Muse na pražském koncertě v roce 2010 nekomunikuje s fanoušky, ale je to blbost. Matthew dokonce vyskočil z pódia a podával si se všemi fanoušky v první řadě ruku. Atmosféra byla prostě skvělá. Během koncertu jsme se zvedali ze sedaček a tleskali do rytmu nebo tancovali. Je opravdu těžké popsat ten pocit, když si 18 000 lidí ten koncert užívá, hvízdá, křičí radostí, tancuje... moc jsem si to užila! :-)

P.S.: Přidávám sem 2 nejpovedenější fotky.